Barbara Bursztynowicz - Aktorka

Mój debiut filmowy zaczął się od oczekiwania w pełnej charakteryzacji w bufecie
Łódzkiej Wytwórni Filmowej na wejście na plan. Po trzech dniach doczekałam się wreszcie "klapsa". W efekcie do filmu wszedł kadr z moją ręką podającą ciastko.
Ale w napisach końcowych ukazało się moje nazwisko. Na czwartym roku PWST dostałam propozycję zagrania głównej roli, ale pod warunkiem, że reżyser będzie mógł mnie bardzo blisko "poznać". Odmówiłam. Nie byłam zasypywana propozycjami filmowymi, a scenariusze, gdzie bez powodu moja bohaterka
musiała się rozbierać, odrzucałam. Nie lubiłam filmu. Nie potrafiłam zaadaptować się na planie filmowym. Zniechęcały mnie spartańskie warunki i przedmiotowe traktowanie aktora. Pod tym względem na szczęście wiele się zmieniło.
Dla ratowania honoru domu zagrałam jednak w kilku filmach.
 
Role filmowe:
Bożena;                     "Klincz" reż. P. Andrejew
Jadwiga Jagiellonka, "Królowa Bona" reż. J. Majewski
Alina;                        „Nic nie stoi na przeszkodzie” reż. ? (Drapela)
Dorota;                      "W obronie własnej" reż. Z. Kamiński
Małgorzata;               "Rośliny trujące" reż. R. Gliński
aktorka;                     "Oszołomienie"
przyjaciółka Anny;   "Dzieci i ryby" reż. J. Bromski
 
"Klan"
 
Największą niespodzianką zawodową, jaką zgotował mi los, jest "Klan". Przed „Klanem" miałam kilkuletni okres przestoju w teatrze i nic nie wskazywało na to, że cos się zmieni. Wtedy przyszła propozycja zagrania w telenoweli. Wojciech Niżyński autor scenariusza i współproducent zobaczył mnie w roli Elżbiety Chojnickiej. Ucieszyło mnie bardzo kiedy w 2002 roku otrzymałam statuetkę Galena i tytuł honorowego aptekarza od środowiska farmaceutów.